O „Bulwarze Sztuki i Sportu” informują plakaty na słupach ogłoszeniowych oraz na Wzorcowni od ul. Okrzei.
Przed Urzędem Miasta przy Zielonym Rynku stanęła ponadto tablica, na której można znaleźć szczegółowy program każdej niedzielnej imprezy, która na Bulwarach odbywać się będzie w lipcu i sierpniu.
Ofertę dla włocławian mają zawsze w ramach spotkań nad Wisłą instytucje kultury oraz kluby i stowarzyszenia Włocławka. Program jest również publikowany na oficjalnej stronie miasta www.wloclawek.pl i profilu Urzędu Miasta na facebooku, pod adresem: https://pl-pl.facebook.com/UMWloclawek. Także placówki uczestniczące w imprezie publikują program na swoich stronach internetowych, na bieżąco informują o nim inne media np. Gazeta Pomorska, radio Hit i TV Kujawy. Ponadto wydrukowanych zostało 6 tys. informatorów z programem w ramach WIK, czyli Włocławskiego Informatora Kulturalnego. Jest on dostępny dla włocławian w Biurze Obsługi Mieszkańców w budynku Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku. Ta broszura trafiła ponadto do wszystkich miejskich instytucji kultury i jest dostępna w: placówkach Włocławskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej i Żabiej, Włocławskim Centrum Kultury przy ul. Toruńskiej, Klubie Łęg przy ul. Płockiej, Starej Remizie przy ul. Żabiej, Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Warszawskiej i filiach, w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej, tymczasowych siedzibach WOEiPK przy pl. Wolności i Teatru Impresaryjnego przy ul. Polskiej Organizacji Wojskowej, a także Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej przy ul. Słowackiego i innych budynkach muzeum. WIK można także znaleźć we włocławskich hotelach, księgarniach: przy ul. 3. Maja i w Hali PSS Społem. Można o nie zapytać także w kawiarniach Cynamon Cafe, Garage Hotel i Filiżance bez Uszka.
Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek. Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola